Defectele iubitului tau

Defectele iubitului tau

Mesajde redheels pe Joi Mai 12, 2011 5:45 pm

Este usor sa iubesti un om pentru calitatile lui.Este simplu,placut,iti ofera doar bucurii.Il poti iubi cu totul?Ii poti iubi si defectele?Si cand spun defecte nu ma refer la ciorapi aruncati pe jos:P
redheels

Re: Defectele iubitului tau

Mesajde isteata pe Joi Mai 12, 2011 6:14 pm

da cine spune caruncatul sosetelor nu e un defect??? Mie caest mic defect imi dezvaluie din plin defectele mari ale omului de langa mine..dezordonat,neatent la detalii,poate chiar neglijent cu el insusi.Si cui ii plac acesti barbati?
A,poate daca deja e al tau..e atla poveste.Dar macar incerci sa-l schimbi.De sosete macar))))
isteata

Mesajde redheels pe Joi Mai 12, 2011 6:19 pm

isteato,e un defect nu zic nu,dar parca daca le aduni dispar si gata:Dsosetele adica:)))
dar daca e pisalog?daca el le stie pe toate?daca e capos?:Dsi daca mai e si un scump cand se chinuie el sa faca un lucru de care clar nu e in stare prin casa,da se incapataneaza"ca e barbat si poate"?:)))
redheels

Mesajde alice pe Joi Mai 12, 2011 6:25 pm

Sau poate sa-l schimbi cu altul :))))
alice

Mesajde i_see_bluestars pe Joi Mai 12, 2011 6:32 pm

da,ce i drept e si asta o idee :roll:
ca nu i greu sa gasesti d astia care arunca sostele pe jos :P:))))
deschide omu` un subiect serios da` cu voi nu se poate :lol:
lume neserioasa :mrgreen:
i_see_bluestars

Mesajde isteata pe Joi Mai 12, 2011 6:38 pm

pai si eu am dat un raspuns serios mascat puternic de umor..Dar era doar mascat!!
Dar ca sa-ti raspund la obiect..nu,nu pot iubi si defectele lui.Deci iubirea nu e perfecta.Cam asta se releva din ce am zis.
Dar daca am pune asa o balanta si ar atarna mai greu calitatile...atunci nici nu mai conteaza defectele,nu?
isteata

Mesajde i_see_bluestars pe Joi Mai 12, 2011 7:09 pm

nu stiu ce sa zic,asta cu balanta merge asa la rece,cand ai conflicte nu stiu cat mai functioneaza.
ideea era ca daca ma indragostesc de un barbat ,nu vreau sa incerc sa l schimb pe urma.
nici pe el ,nici cu altul :P
ca m am indragostit de tot ansamblul nu de o parte din el,si daca e pisalog si insistent asta e.Daca nu era ,poate azi nu am mai fi fost impreuna :)...
i_see_bluestars

Online Flowers Delivery

Mesajde DUETRYREP pe Vin Iun 10, 2011 12:14 am

pai si eu am dat un raspuns serios mascat puternic de umor..Dar era doar mascat!!Dar ca sa-ti raspund la obiect..nu,nu pot iubi si defectele lui.Deci iubirea nu e perfecta.Cam asta se releva din ce am zis.Dar daca am pune asa o balanta si ar atarna mai greu calitatile...atunci nici nu mai conteaza defectele,nu?
DUETRYREP

Înapoi la Dragoste